جهت دریافت روزانه تست و نمونه سوال حتما عضو کانال تلگرام شوید

www.telegram.me/artstate

                    

جهت دریافت روزانه تست و نمونه سوال حتما عضو کانال تلگرام شوید، جهت عضویت کلیک کنید.

خانم مهدیه سلیمانی

حانم مهدیه سلیمانی، به ایالت هنر خوش آمدید!

فاصله ی شما با دانشگاه هنر، فقط ذره ای اراده و تلاش است! ما همراه شما هستیم!

 

شما طی این دوماه قادرید دو سوم کتاب های مهم هنرستان و نیز مباحث مهم عمومی را بخوانید. یعنی از رقیبان خود بسیار جلوتر خواهید بود.

لطفاً توضیحات زیر را به دقت بخوانید:

 

متد ایالت هنر، متری ست که توسط مشورت و همکاری هر هفت نفر از اعضای ایالت هنر و با توجه به تجریبیاتشان ساخته شد و تا به حال نتیجه صد در صد از این متد گرفته شده است. این متد برنامه ریزی و روش مطالعه ای که در اینجا برایتان توضیح میدهیم، روشی است که گروه ایالت هنر به شما تضمین می کند، در صورت دنبال کردن برنامه و استفاده از این روش مطالعه، کلیه ی مطالب را می توانید به حافظه ی بلند مدت خود بسپارید و دیگر نیازی به مطالعه مجدد برای کنکور نخواهید داشت. اما این به شرطی است که دقیقاً طبق برنامه پیش بروید و در این زمان از سهل انگاری پرهیز کنید.

لطفاً شب ها نهایتا دوازده بخوابید. حتماً صبحانه میل کنید و پیشنهاد می شود چند عدد مغز گردو و بادام هندی در صبحانه تان داشته باشید.

طی مدت مطالعه گوشی همراه و لپ تاپ را خاموش کنید.

روند کلی:

حتماً چند خودکار یا مداد رنگی در چندین رنگ مختلف کنارتان داشته باشید. زیر مطالبی که به نظرتان مهم می رسد حتماً خط بکشید و سعی کنید در هر صفحه از رنگی مجزا استفاده کنید که چشم را اذیت نکند. خط کشیدن زیر مطالب مهم باید در هر مبحث و هر روز که مطالعه می کنید اتفاق بیفتد. پس ما در برنامه ریزی مجدداً تکرار نمی کنیم. خودتان باید بدانید که زیر مطالب مهم خط بکشید.

در ابتدا یک پاراگراف را بخوانید بدون اینکه زیر هیچ مطلبی خط بکشید، سپس آن پاراگراف را مجدداً بخوانید اما اینبار زیر جمله های مهم خط بکشید. برای بار سوم به ابتدای پاراگراف برگردید و فقط جملاتی که زیر آن ها خط کشیدید را مطالعه کنید. با همین روش پاراگراف بعدی را مطالعه کنید. این روند باید در کل مطالعه ی شما اتفاق بیفتد. یعنی همیشه به این روش درس بخوانید. ما این مطلب را در برنامه ریزی تکرار نمی کنیم، چون شما باید این روش را روش اصلی درس خواندن خود کنید.

وقتی یک روز کامل درس خواندید، دفترچه ای بردارید و بدون نگاه کردن به کتاب، هرآنچه از مطالعاتتان به خاطر می آورید یادداشت کنید. سپس به همان مطلب در کتاب رجوع کنید و به صورت کاملاً روزنامه وار شروع به خواندن جملاتی کنید که زیر آن ها خط کشیدید. این کار باید کاملاً روزنامه وار انجام بشود به طوری که مطالعه ی آن فصل تنها در پنج الی ده دقیقه تمام شود. اگر لازم دانستید، مطالبی را به دفترچه اضافه کنید. همین کار را برای فصل ها و کتاب های دیگر تکرار کنید.

وقتی مطالعه ی روزانه تمام شد، برای استراحت ذهن و نیز تمرین بیشتر پیشنهاد می شود مطالب مهم را در اینترنت سرچ کنید و عکس های آن را ببینید.

مثال: شما کتاب آشنایی با بناهای تاریخی را مطالعه کردید و امروز با بناهای طاق بستان، کاخ بیشاپور و مقبره خیام آشنا شدید. حالا وقت آن است که این ها را در گوگل سرچ کنید و عکس هایشان را نگاه کنید. معمولاً داوطلبان هنر، ذهن تصویری دارند. یعنی اگر مطلبی را یادشان نیاید، می توانند بنا به ارجاع به یک تصویر آن را یادآوری کنند. دیدن این تصاویر و همچنین آن رنگ های خودکاری که با آن ها زیر جملات مهم خط کشیدید می تواند به این یادآوری کمک کند. مثلاً ممکن است به شما یادآوری شود مطلب مربوط به هنر یونان باستان آبی رنگ بود و سپس با استناد به آن مطالبی نیز یادتان بیاید. پس این دو مورد را دست کم نگیرید تا بتوانید به بهترین شکل به ذهن خود کمک کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

به زیر نویس عکس ها و پانویس صفحات دقت کنید. بسیاری از سوالات کنکور از این زیرنویس و پانویس ها می آیند و یک تست بیشتر می تواند سرنوشت شما را تعیین کند.

مطالبی که در کتاب ها نوشته شده است برای مطالعه بیشتر و مطالعه ی آزاد، در واقع منظورشان فقط برای امتحانات پایان ترم بوده است نه کنکور! بسیاری از بچه ها این مطالب را نمی خوانند! اما باید بدانید این مطالب بسیار مهم هستند و حتما باید مطالعه شوند. بنابراین هیچگاه در مطالعه برای کنکور، مطالبی که نوشته شده برای مطالعه ی آزاد، از آن ها نمی گذریم و مطالعه شان می کنیم، درست مانند سایر مطالب درسی.

از آنجایی که حجم کتاب های عمومی بسیار بالاست و در بسیاری از موارد خواندن کتب کمک آموزشی، به علت اینکه درس به درس جلو رفته اند، نه طرح به طرح، باعث وقت گیر شدن مطالعه می شود. به همین علت ما برایتان قسمت های مختلف کتب درسی را به صورت جدا جدا فرستاده ایم. مثلاً در ابتدا تاریخ ادبیات و سپس کلمات مهم املایی و غیره. این روش بیشتر به شما کمک خواهد کرد. چه در حفظ کردن و چه در کاهش زمانتان.

سعی کنید هر روز سر ساعت مقرری نهار بخورید و استراحت کنید. حتما از پراکندگی پرهیز کنید. مثلا تصمیم بگیرید هر روز ساعت دوازده یا یک غذا بخورید. این کار به سیستم عصبی شما آرامش بیشتری می بخشد. از میل کردن ماست و محصولات لبنی در طی وعده نهار خودداری کنید و به شب موکول کنید. البته گاهی لازم است یک شوک عصبی به بدن وارد کنیم. یعنی بعضی روزها استثناً برنامه کمی تغییر می کند که برای جلوگیری از یکنواختی و نیز شوک دادن به سیستم عصبی است.

نوشیدن دم نوش های گیاهی گل گاو زبان و نیز بابا آدم در شب به همه داوطلبان توصیه می شود چون ضمن آرام کردن سیستم عصبی بدن و آماده کردن بدن برای خواب بهتر، دقت و تمرکز را بالا می برد.

برای افزایش تمرکز پیشنهاد می شود از والدین خود بخواهید از بلند کردن صدای تلویزیون و ضبط خودداری کنند.

برنامه ی خود را از زیر ذخیره کنید. دایره های سفید رنگ در کنار هر زو جهت این امر است که اگر مایل بودید پرینت بگیرید، بتوانید هر برنامه را تیک بزنید. اگر تمایل داشتید پرینت بگیرید، هر دو صفحه را روی یک برگه آ۴ پرینت کنید، یعنی اندازه ی هر برگه ی برنامه شما نصف آ۴ می شود. ( به اندازه ی آ۵ میشود. )

برنامه ی هفته ی اول

 

برنامه ی هفته ی دوم

 

برنامه ی هفته ی سوم

 

برنامه ی هفته ی چهارم

 

برنامه ی هفته ی پنجم

 

برنامه ی هفته ی ششم

 

برنامه ی هفته ی هفتم

 

برنامه ی هفته ی هشتم

 

جهت دانلود کردن منابع لازم، اگر از کامپیوتر استفاده می کنید، روی هریک از عناوین راست کلیک کرده و سپس گزینه ی Save target as یا download link را انتخاب کنید. اگر از گوشی موبایل یا تبلت استفاده می کنید، برای لحظاتی انگشتتان را بر روی هر یک از عناوین زیر نگه داشته و سپس گزینه ی download link را انتخاب بفرمایید.

 

جزوه ی آرایه ی ادبی

 

جزوه ی املای فارسی

 

جزوه ی قواعد عربی

 

جزوه ی گرامر انگلیسی

 

جزوه ی لغات عربی

 

جزوه ی لغات انگلیسی

 

جزوه ی تاریخ ادبیات

 

کتاب آشنایی با بناهای تاریخی

 

کتاب میراث فرهنگی هنری

 

کارگاه نقاشی

 

خوشنویسی

 

مبانی هنرهای تجسمی

 

مناظر و مرایا

 

نقشه کشی و معماری

 

اصول و مبانی ماسک و گریم

 

اصول و مبانی نمایش عروسکی

 

سازشناسی ایرانی

 

سیر هنر در تاریخ ۱

 

سیر هنر در تاریخ ۲

 

طراحی ۱

 

طراحی ۲

 

تاریخ هنر جهان

 

تاریخ هنر ایران

 

ترسیم فنی و نقشه کشی

 

خواص مواد

 

موفق باشید.

جهت دریافت روزانه تست و نمونه سوال حتما عضو کانال تلگرام شوید

www.telegram.me/artstate

هاست ارزان

جهت دریافت روزانه تست و نمونه سوال حتما عضو کانال تلگرام شوید

www.telegram.me/artstate